Henkilökunta

TURUN YLIOPISTON TOIMIPISTE

Olli J. Heinonen
Ylilääkäri
Professori, liikuntalääketieteen erikoislääkäri
olli.heinonen@utu.fi

Harri Helajärvi
Lääketieteen tohtori, liikuntalääketieteen erikoislääkäri
harri.helajarvi@utu.fi

Paula Poikonen
Lääketieteen lisensiaatti, liikuntalääketieteeseen erikoistuva
paula.poikonen@utu.fi

Minna Hyppönen
Erikoissairaanhoitaja
minna.hypponen@utu.fi

Sini Kokkala
Koordinaattori, tiedustelut ja ajanvaraus
(äitiysvapaalla 31.5.2021 alkaen)
sini.kokkala@utu.fi

Päivi Pihlava
Koordinaattori, tiedustelut ja ajanvaraus
paivi.pihlava@utu.fi

CARIBIAN TOIMIPISTE

Jukka Kapanen
Liikuntafysiologi, LitM
jukka.kapanen@utu.fi

Outi Rautalin
Fysioterapeutti, tiedustelut ja ajanvaraus
outi.rautalin@utu.fi

Miikka Pesola
Fysioterapeutti
miikka.pesola@utu.fi